Meglepetésemre, egyre több külföldi orvos,( de csatlakoznak már magyar orvosok is), arról beszélnek, hogy az immunrendszer megerősítése lenne a prioritás.
A corona vírus rávilágított arra, hogy a gyenge immunrendszer igen is kiszolgáltatta teszi az embereket, ha betegségekről van szó. Mindig is tudtunk, hogy van benne igazság, de ma már tudunk, hogy ez az alapvető irány.
Mi az immunrendszer feladata?
A védekezés! Ilyen egyszerű!
Számos betegség esetén, a megfelelő védekező rendszer a kulcs, ha nem minden esetben. Egy karban tartott, egy készenlétben lévő védekező rendszernek nincsen párja, mert képes időben észrevenni a támadásokat, a rendellenességeket, ez által képes gyors reakciókra; képes rövid időn belül megfelelő intézkedéseket hozni. Minél gyorsabb egy reakció, annál nagyobb az esély.
Képzeld egy fiatal, egészséges sofőr reakcióit és egy idősebb, kevésbé egészséges sofőrét. Melyikük fog kevesebb kárral, megúszni egy balesetet, amikor a tét az élet, és nem mindegy mikor kezd el fékezni, vagy döntést hozni az ütközést elkerülése érdekében?
Vannak, akik élik az életüket, kizsákmányolják a szervezetüket, kimerítik a tartalékaikat, nem veszik figyelembe a jelzéseket, a panaszokat, és amikor beköszön a betegség, akkor elmegy orvoshoz, mert aztán, az orvos mire való?; nem arra, hogy gyógyítson?
Hát nem. Nem arra való. Mert az egészség nem egy megvásárolható, piacon szerezhető termék. Ha egészségről van szó, a pénz, a hatalom, a kapcsolatok nem mindig képesek segíteni. Úgy, ahogyan az orvos sem.
Az egészség egy veleszületett attribútum, az élet velejárója, az élet alapja, az élet esszenciája, az élet feltétele.
Az egészség azt jelenti, hogy minden harmonikusan működik, hogy jelen van a megfelelő és hatékony kommunikáció a szervezett összes sejtéj, szervei és funkciói között; hogy az összes sejtek egy nyelvén beszélnek, hogy megértik egymást és, hogy a cél közös. Mi a cél? Az egészség, mászóval a minőségi élet fenntartása. Ha valahol fennakadás van, ez hatással lesz az egész szervezetre, mert ez az “egész”, ez az egység, csak úgy képes jól működni, ha szoros kapcsolatok jönnek létre. A szoros kapcsolatok feltételezik egy erős interdependenciális működést; egyik sejt, szerv, funkció sem lesz meg a másik nélkül.
Ezért az alternatív medicina, a természetgyógyászat holisztikus szemlélete és megközelítése az alapvető megoldás. Mert az egész szervezetre hat; arra törekszik, hogy a szervezeten belüli kommunikációt magas szintre hozza és ezt fenntartsa.
Egyre több orvos arra bátorítja az embereket, hogy keressék fel egy természetgyógyászt, és azon belül, azt az alternatív módszer, amely tudd segíteni az immunrendszer megerősítésére, hogy egyre kevesebb legyen az az alkalom, amikor orvoshoz kell fordulni.
Az életfilozófiám része az az elv, hogy a prevenció a mindenkori legjobb megoldás. Minden esetben.
Én előnyben részesítem a talpreflexológiát, mert a talpon található a szervezet összes szervei és a hozzárendelt funkciói is; sőt, kimondottan javítja a hangulatot is, a stresszbíró képességet; meg is változtatja az érzelmi felépítést, természetesen jó irányba: a fizikai síkon harmonikus működés hatással van a lelki és szellemi síkon harmonikus működés kialakításában.
A lelki és szellemi síkon elért javulások teret adnak a mentálhigíénia gyakorlatoknak, amelyekkel meg lehet szilárdítani az elért eredményeket. Ezért én nagy hangsúlyt fektetem ebben az irányba, mivel meggyőződésem, hogy ha a lélek beteg, a test nem lehet egészséges. Ezt megteszem a kezelésekkel párhuzamosan, meg különböző workshopok keretében.
Nem tudom, hogy kit sikerült meggyőzni arról, hogy lényegében, az egészségünk állapota rajtunk múlik; attól, hogy mit teszünk magunkért, hogy mennyi időt szánunk magunknak, hogy mennyi figyelmet és törődést gyakorlunk magunk felé, hogy mennyire komolyan veszünk a test, a lélek üzeneteit és, hogy milyen gyorsasággal válaszolunk.
Most nem igen van lehetőség személyes találkozókra, de emlékezz erre, amikor már lehet elhagyni az otthont, és keress meg; kezdj foglalkozni az egészségeddel, hogy ne kelljen orvoshoz fordulnod; főleg, ha jöhetnek még olyan idők, amikor kevés lesz az orvos, kevés a kórházi ágy, kevés a gyógyszer, a műtéti lehetőség, a konzultáció, vagy ellenőrzés lehetőség, vagy amikor valamelyik betegségre nincs gyógyszer, vagy vakcina.
Mert akármilyen nagy lesz benned a késztetést, hogy bűnbakot találj, hogy megnyilváníts a felháborodásodat, mert nem segítenek rajtad, nem adnak, nem törődnek veled, emlékezz arra, hogy te magad nem törődtél magaddal elégé; emlékezz arra, hogy rajtad múlott; ezért az ellenség nem a másik ember, sem az orvos, vagy a rendszer, vagy a bolygóállása, a sors, vagy az egész világ, hanem te magad. Hiába keresnél a felelőst. Helyette gyakorolj felelősséget magadért, az egészségedért, az életedért.
#orvos #kórház #gyógyszer #műtét #vakcina #természetgyógyász #alternatív-medicina, #talpreflexológia #egészség #prevenció #immunrendszer #sejt-közti-kommunikáció #holisztikus #rajtad-múlik #alexarendel
Shop
A menopauza tabu lenne?
A menopauza tabu lenne? Nem! A menopauza egy termesztés [...]
A cukorbetegség és a stressz hatalma
Mindennek az oka a stressz? Amikor azt mondják, hogy [...]
Gyakori kérdések-Reflexológia
A reflexológia egyre nagyobb területet foglal a köztudatba. Azért, [...]