Miért kínozzuk és bántalmazzuk?

Miért kínozzuk és bántalmazzuk?

Vajon milyen felnőtt lesz az a gyerek, illetve fiatal, aki élvezettel, vagy nem, állatokat kínoz vagy társakat bántalmaz?

Vajon kinövi, mint a gyerekkori allergiát?
Vajon a társadalmi szabályok megtudja változtatni, vagy csak késlelteti egy nagyobb kitörést?
Vajon a szabályok lehetnek rá kellő hatással?

Miért van az, hogy a gyereket is “idomítani”,  és nem elég nevelni őt?

Miért van az, hogy szükségesek a büntetések és a szankciók, a gyerek nevelésében?

Gyerekkoromban, kétszer kellett kimenteni egyszer egy kis kutyát, másodszor egy kis malacot, pár gyerek kezéből, akik kegyetlenséggel kínozták őket.

Általános iskolában, nem voltam képes megcsinálni egy makett inszektáriumot, és ezt meg is mondtam a tanárnak, aki bukással fenyegetett ( egy szomszéd fiút kértem rá. Olyan is lett!; 4 bogárral elintézte :),  épp, hogy átengedett a tanár:) ); egyszerűen nem voltam képes megölni ártatlan bogarakat; elképzelhetetlen volt lassú halálra ítélni őket, azzal, hogy élve megszúrom őket és egy hungarocell panelra rögzítem a testüket. 

Erre senki sem tanított; egyszerien az érzéseimre hallgattam.

Miért van az, hogy az Ember nem feltétlenül érezz arra, ami helyes és ami nem?
Miért van az, hogy a fejlett Elme, nem hogy jobbá, hanem rosszába teszi az Embert?
Miért van az, hogy az Elmét, arra használja az Ember, hogy egyre komplexebb és kegyetlenebb tetteket vigyen véghez?
Miért van az, hogy az Embert tanítani kell az empátiára, az udvariasságra, a kedvességre, az emberségre?

Vajon igaz, hogy az Ember kevésbe érezz és többet gondolkodik?
Vajon ez lehet az oka, annak, hogy egyre több a kegyetlen gyerek és felnőtt ?

Vajon igaz, és elégséges, illetve megnyugtat minket, az az elmélet, miszerint az agresszió egy férfi-specifikus tulajdonság, amelyet a háborúk hiányában, meg kell élni valahogy? (Bár a nő elférfiasodása réven, egyre több az agresszív lány és fiatal lány is,  úgymond “dómina” hajlamokkal.:) )
Vajon a tomboló, Mars-Férfi-Yang energiát csak az erőszak által szabadulhat fel?
Vegyem úgy, hogy csak az erőszak megnyilvánítása vezet “gyógyulásra”?

Én ha mérges vagyok, tancolok; a táncba vezetem át és felhasználom a plusz energiát, amely egy kellemetlennek megélt esemény kivált belőlem.
A megoldás, az, hogy próbáljuk az agresszív energiát konvertálni, átmozgósítani, olyan kreatív tevékenységre használni, amely nem árt senkinek, sőt, amely épít minket és a környezetünket.
Az agresszív energiát hatalmas erővel bír, mert teljes szívvel tudjuk megélni; megéri építő módon használni.

Véleményem szerint, pont, hogy érezzük lehet az oka a kegyetlenségnek; a szellemi fejlett képességek csak a találékonyságon segít, amivel megmagyarázható az egyre kegyetlenebb érzelmi kitöréseket. De lehetünk találékonyak abban, hogy hogyan használhatjuk ezt az energiát, úgy, hogy ne ártson senkinek, meg saját magunknak sem!

Ebből kiindulva, azt állítom, hogy a tudatosság a kulcs: gyakoroljuk az érzelmek megfigyelését, hogy időben  legyünk képesek megváltoztatni azokat a körülményeket, amelyek nem kívánatos, romboló, pusztító érzelmeket váltanak ki belőlünk.

Továbbá, legyünk őszinték és vállaljuk fel magunkat és azt, amit képviselünk.

A társadalmi szükségletei nem kedvez az őszinteségnek; nem mondhatod ki a véleményedet, anélkül, hogy valakinek a jogait ne sértenéd meg, ami megtorlásokkal jár, illetve jogi következményekkel; nem mondhatod ki azt, amit érzel igaznak vagy tisztességtelennek, vagy megalázónak, vagy tisztelethiánynak, anélkül, hogy ne kockáztatnád a munkahelyedet, a megélhetésedet, az épségedet, anélkül, hogy érezheted úgy, hogy veszíteni valód van.

A konklúzió az, hogy igenis, a “gond” pont az, hogy képesek vagyunk érezni, főlég félelmet érezni. Az igazi gond ott kezdődik, hogy nem tudjuk mit kezdeni a félelmeinkkel.

A félelemből tanulunk azt, amire tanítani szeretnének, hallgatunk, megalázkodunk, engedjünk, túrjunk; és a félelemből cselekszünk, elhamarkodott döntések által vezérelve; úgy érezzük, hogy veszélyben vagyunk és támadunk; ma már egyre látványosabban és egyre nagyobb gyűlölettel.

Amikor az Ember megtanulja kezelni a félelmeit, akkor az indulatai is fogja tudni kontrollálni!

Hogyan kezelje a félelmeit?

Higgye el, hogy mindenre képes, ha elég erős a vágya!

Higgye el, hogy képes teremteni!

Higgye el, hogy a Létezés legmagasabb megnyilvánulása, és aszerint is viselkedjen, mert ez a privilégium kötelezettségekkel is jár és nagy felelősséggel is.

Higgye el, hogy többre hivatott!

Higgye el, hogy arra született, hogy boldog legyen!

Ha még kételkedsz, olvass el  a “Kiről szól az Életed?”,  októberben megjelenő könyvemet, illetve választhatsz a workshopjaim között.

Workshopok

www.alexarendel.hu

Felíratkozom az oldalra

kinozzuk-bantalmazzuk-gyerek-felnott-felelmek-agresszio-neveles-buntetesek-szankciok-emberseg-erzesek-erzelmek-teremtes-az-ember-tobbre-hivatott-az-ember-arra-szuletett-hogy-bold

Miért félnek a házastársak?

By |2024-03-05|Categories: Kapcsolatok, Mentálhigiénia/Lelki egészség|Tags: , , , , , , , , , |

Érdekes jelenségnek találom azt, hogy a házastársak, úgy mond kezdenek [...]

Miért félnek a házastársak? bejegyzéshez a hozzászólások lehetősége kikapcsolva

Az élvezetek, az orgazmus és az örömök

By |2024-01-25|Categories: Mentálhigiénia/Lelki egészség|Tags: , , , , , , , , , |

Mind hallottunk a "kulináris orgazmus" kifejezést. Mind hallottunk arról, hogy [...]

Az élvezetek, az orgazmus és az örömök bejegyzéshez a hozzászólások lehetősége kikapcsolva
close
AlexaRendel hírlevél feliratkozás
Az Adatkezelési tájékoztatót
és az ÁSZF-et elolvastam, elfogadom.
által|2020-05-27T17:14:39+02:002020-05-15|Kapcsolatok, Mentálhigiénia/Lelki egészség| Miért kínozzuk és bántalmazzuk? bejegyzéshez a hozzászólások lehetősége kikapcsolva

About the Author:

Holisztikus szemléletű és tudatos ember lévén, nem lehettem más, mint természetgyógyász: reflexológus, akupresszőr, Reiki mester, lélekgyógyító. Hivatásomnak jelöltem azt, hogy beindítsam az öngyógyító mechanizmust, hogy felszínre hozzam újra az egészségre való törekvést. Abban hiszek, hogy az öngyógyításra való egyensúly ott van minden emberben, mert az öngyógyításra való törekvés nem más, mint az egész világ egyensúlyra való törekvése. Nagy hangsúlyt fektetek a gondolati és érzelmi higiéniára, mert az életem és a 15 éves szakmai tapasztalat meggyőztek arról, hogy a test nem lehet egészséges, ha az elme és a lélek beteg. A Lélek nem tud hazudni; meg kell teremteni a megfelelő kommunikációt a Test és Lélek között, az Elme közreműködésével. Az emberi mivoltunk egy specifikus egyensúlyt követel. Én erre törekszem és ezt szeretném megtanítani, továbbadni.
Go to Top