Nem fura százévente egy pandémia?
Nem igen.
A létezésnek is megvannak a saját rendszeren belüli különálló rendszerek, amelyek önálló életet élnek és amelyek bizonyos és sajátosságos ciklusokból áll.
A pandémia nem lehet más, mint az ecologiai rendszernek, amelynek az ember is része, működéséhez tartozó egyik ismétlődő jelenség.
Hogy mennyire zavaró?
Annyira, amennyire minden, ami magasabb érdekekből történik, figyelmen kívül hagyva a “járulékos veszteségeket”.
Mi a magasabb érdek ebben az esetben?
Az állomány megerősödésé, a fejlődés, a megújulás.
Egy sportoló teljesítményekhez tudom hasonlítani. Rendszeres edzésekkel, képes lesz egyre nagyobb terhelés elviselésére és kezelésére. A kezdeti fázisokban, nagyobb az energia felhasználás, a terheltségi érzet; a szervezet elég könnyen és rövid időn belül elfárad, úgy fizikailag, mint lelkileg és szellemileg is. Vége van az edzésnek, elkezdődik a regenerációs fázis. Kitartó edzésekkel, az alany eléri azt a pontot, amikor a szervezet nem csak az edzések előtti állapotot állítja vissza, hanem egy magasabb szintre emeli a szervezet képességeit. Ezt nevezik superkompenzációs folyamatnak. Ennek köszönhetően, a szervezet fizikai, lelki és szellemi stresszbíró képessége és terhelhetősége nő. Az eredmény: egyre erősebb edzéseket tud végig csinálni, hatékonyabb energia felhasználásával; mászóval folyamatosan adaptálódik az egyre nagyobb terhelés elviselése és kezelése érdekében.
A pandémia is az újulásra motiváló jelenség. Van aki megbetegszik, de önerőből legyőzi a betegséget, ez által immúnisa válik. Ezek az emberek lesznek azok, akik által megerősödik az emberi faj, mivel adaptációra készteti, nem hagyja pihenni, elkényelmesedni. Az emberi faj kénytelen lesz adaptálódni, megerősödni, fejlődni, megújulni.
Magasabb szintre emeli az emberi faj védekezési rendszerét, a betegségek elleni harc hatékonyságát, az ellenálló képességét.
Ezért gondolom úgy, hogy a százévente kitörő világjárványoknak meg van az szerepük; ez az ismétlődő jelenség az evolúciós folyamatoknak a része. Az evolúció feltétele az adaptáció, benne a változásokra való helyes válaszok sokasága. Megúszni nem igen lehet, viszont helyesen lereagálni, igen.
Mit tehetünk mi?
Éberen és készenlétben kell tartani az immunrendszerünket, hogy legyünk mi azok, akik által megerősödik, fejlődik, megújul és fennmarad az emberi faj.
Bejelentkezés szükséges: BEJELENTKEZÉS!
Gyakori kérdések-Reflexológia
A reflexológia egyre nagyobb területet foglal a köztudatba. Azért, [...]
Valóban a munka nemesít, vagy csak az önátverés eszköze?
A csendes önátverés Valószínűleg veled is előfordult már, hogy egy [...]
Nyitott szemmel járni
Nyitott szemmel járni: Csak nézel, vagy valóban látsz is? [...]
A Tarot : fény és árnyék egy egyetlen lapban
A Tarot rejtett hálózata: Hogyan tár fel egyetlen kihúzott [...]
Nem a jövődet mondom meg, hanem segítek meglátni a jelent
Nem a jövődet mondom meg, hanem segítek meglátni a [...]
Tarot: az út az elakadástól a megoldásig
A látható elakadás mögött mindig egy láthatatlan rejtőzik: Így [...]
Elkerülhető a Sors?
Elkerülhető a sors? Te a pofonokból tanulsz, vagy a [...]